2021. december 8., szerda English version
Archívum  --  2010  --  10. szám - 2010. október 11.  --  Kultúra
Kultúra
Mér­nö­ki pre­ci­zi­tá­sú pon­tos­ság­gal szá­mol el Fe­ke­te Er­nő a szín­pa­don el­töl­tött óra min­den egyes má­sod­per­cé­vel, a Meny­­nyek­be vág­ta­tó pro­libusz cí­mű Weöres Sán­dor-est azon­ban még­sem gör­csös, még­sem fe­szes.
2010. október 21.
A sze­ge­di nagy­szín­ház ok­tó­ber­ben tűz­te mű­sor­ra Tas­ná­di Csa­ba ren­de­zé­sé­ben a Csár­dás­ki­rály­nőt. A mű, amely olasz-ma­gyar kop­ro­duk­ci­ó­ban ké­szült, az idei Tri­esz­ti Ope­rett Fesz­ti­vál nyi­tó­da­rab­ja­ként meg­le­he­tő­sen si­ke­re­sen sze­re­pelt Olasz­or­szág­ban. A ren­de­ző­vel be­szél­get­tünk.
2010. október 21.
A VI. Fool Moon Nem­zet­kö­zi Acap­pel­la Fesz­ti­vál­nak idén is a sze­ge­di IH Ren­dez­vény­köz­pont adott ott­hont ok­tó­ber 7-8-án. A Fool Moon vokál­e­gyüttes kez­de­mé­nye­zé­se­ként 2004-ben lét­re­jött fesz­ti­vál eb­ben az év­ben ha­to­dik al­ka­lom­mal szólt a hang­sze­rek nél­kü­li ze­ne ked­ve­lő­i­hez.
Címkék: Kultúra
A Mil­len­ni­u­mi ká­vé­ház ki­csi­nek bi­zo­nyult, ami­kor a nagy­részt sze­ge­di szár­ma­zá­sú csa­pat pro­duk­ci­ó­já­ra gyü­le­kez­tek az ér­dek­lő­dők. Bár a Mil­len­ni­u­mi min­dig ki­csi­nek tűnik, ami­kor ott jó prog­ra­mo­kat tar­ta­nak: olyan­kor va­la­hogy min­dig épp egy picivel több em­ber van, mint amen­­nyi­nek elég le­ve­gő jut, a ze­ne­kart meg nem le­het lát­ni. Rá­adá­sul a Fa­bu­la Rasa is „csen­de­sü­lőst” tar­tott, ami meg azért nem volt a leg­jobb öt­let, mert olyan ze­nét ját­sza­nak, ami­re át le­het­ne tán­col­ni az éj­sza­kát.
Pá­vai Ta­ma­ra és Ár­nyas Kop­pány Ákos kö­zös fest­mény­ki­ál­lí­tá­sa
DSC_0124_31_230x154.png

• Szorgalmi időszak 2021/22 I. félév
    szeptember 06. - december 11.
  • Szorgalmi időszak
    szeptember 06. - december 11.
  • 2021/22-es tanév szorgalmi időszak
    szeptember 09. - december 13.
  • Máthé András fotóművész: Egy kis életmű című kiállítása
    november 25. - december 12.
  • Szeged Street Photography Collective Kiállítás
    december 01. - december 17.