2021. december 8., szerda English version
Archívum  --  2010  --  3. szám - 2010. március 1.  --  Kultúra
Kultúra
Va­jon hol járt tíz évig a ki­lenc­ve­nes évek kö­ze­pé­től több demó­val is je­lent­ke­ző ígé­re­tes sze­ge­di prog­res­­szív, grunge rock ban­da? 2010 szá­muk­ra a nagy vissza­té­rés éve lesz. Mol­nár Lász­ló, az Ever­flow éne­ke­se egy sze­ge­di ká­vé­zó­ban me­sélt a múlt­ról, az ak­tu­á­lis ter­vek­ről és a kö­zel­jö­vő­ben be­mu­tat­ko­zó unplugged mű­sor­ról.
Címkék: Kultúra
Aki ott volt no­vem­ber­ben az SZTE Gó­lya­bá­lon, an­nak min­den bi­zon­­nyal fel­kel­tet­te a fi­gyel­mét a pa­lo­tás, amit nem ven­dég­mű­vé­szek, ha­nem hall­ga­tók ad­tak elő: ők azok, akik már több mint más­fél éve he­ti rend­sze­res­ség­gel gyűl­nek ös­­sze, hogy gya­ko­rol­ják a ma­nap­ság rit­ka­ság­nak szá­mí­tó hob­bi­ju­kat: a tör­té­nel­mi tár­sas­tán­cot.
Címkék: Kultúra
Tu­cat­nyi szösz­ke, bar­na, vö­rös fe­jecs­ke ül előt­tünk a Kö­vér Bé­la Báb­szín­ház el­sö­té­tí­tett né­ző­te­rén. Iz­ga­tott su­so­gás mo­raj­lik a csend­ben, fog­hí­jas mo­so­lyok for­dul­nak hát­ra. Amíg nem kez­dő­dik A kis Mukk, na­gyobb lát­vá­nyos­ság­nak ígér­kez­tünk mi, fel­nőtt­ként, mint a még el­zárt vö­rös füg­gö­nyök.
Címkék: Kultúra
Győ­rött szü­le­tett, de olyan erős szá­lak kö­tik az al­föl­di vá­ros­hoz, hogy bát­ran ne­vez­het­jük most már sze­ge­di­nek is Láz­ár Pált, aki idén len­ne het­ven­éves. A Reök-­palotában eb­ből az al­ka­lom­ból nyílt tár­lat; itt a mű­vész több mint száz al­ko­tá­sát – el­ső­sor­ban az 1990-es évek­től szü­le­tett fest­mé­nye­ket és kis­plasz­ti­ká­kat – le­het meg­te­kin­te­ni.

• Szorgalmi időszak 2021/22 I. félév
    szeptember 06. - december 11.
  • Szorgalmi időszak
    szeptember 06. - december 11.
  • 2021/22-es tanév szorgalmi időszak
    szeptember 09. - december 13.
  • Máthé András fotóművész: Egy kis életmű című kiállítása
    november 25. - december 12.
  • Szeged Street Photography Collective Kiállítás
    december 01. - december 17.