2024. április 25., csütörtök English version

Archívum  --  2008  --  4. szám - 2008. március 3.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
A műszaki és természettudományos képzés bővítésére és a kutatás-fejlesztési tevékenység erősítésére nyújtott be pályázatot konzorciumi partnereivel – a bajai és a szarvasi főiskolával – az SZTE. A tervezett beruházások összköltsége megközelíti a 7,5 milliárd forintot.
2008. március 02.
Jost Norbert László, az SZTE ÁOK Farmakológiai és Farmako-terápiai Intézet Szívelektrofiziológiai Munkacsoportjának tudományos főmunkatársa, az MTA Keringésfarmakológiai Kutatócsoportjának tagja 2007-ben elnyerte a Sanofi-Aventis gyógyszergyártó- és forgalmazó vállalat szakmai díját.
2008. március 02.
A kutatás-fejlesztési tevékenység segítésére, az ipari kapcsolatok koordinálására DEAK KKK Zrt. néven közös céget hozott létre a Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Központja.
2008. március 03.
A TIK s benne az Egyetemi Könyvtár az a hely, ahová nap mint nap beugrunk egy könyvet kikölcsönözni, egy gyors e-mailt megírni, vagy épp egy kávét elszürcsölni. Csaknem ugyananynyi időt töltünk ott, mint az egyetemen – ha nem többet. De mennyit is tudunk valójában erről a modern üvegpalotáról? Van-e sejtésünk arról, hogy mit rejtenek a látogatók elől általában zárt termek, folyosók? Belegondoltunk-e abba, hogy milyen utat jár be egy könyv, amíg a kezünkbe kerül? És egyáltalán: elbeszélgettünk-e már egy könyvtárossal úgy igazán valamiről, ami nem kapcsolódik szorosan a kölcsönzéshez?
Újra Török Márkot választották az SZTE Egyetemi Hallgató Önkormányzat elnökévé az Auditórium Maximumban február 26-án tartott tisztújító választmányi ülésen. A régi-új elnök már az első szavazási körben megszerezte az újraválasztáshoz szükséges kétharmados támogatást.
2008. március 02.
Allergianapot rendezett az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikája február 23-án. Az allergiával kapcsolatos felvilágosító előadások mellett ingyenes allergiaszűrésre is sor került, amit szép számmal ki is használtak az érdeklődők.
2008. március 03.