2024. március 28., csütörtök English version

Archívum  --  2008  --  7. szám - 2008. április 21.  --  Kultúra
Kultúra
2008. április 22.
Pavlovits Dávid gitárművész április 15-én tartott önálló estjét Picasso-festmények és szobrok, míg két nappal később a Zeneművészeti Kar gitár szakos hallgatóinak koncertjét a Tingatinga festmények Tanzániából című kiállítás képei között szervezték meg az Egyetemi Tavasz részeként. Az első előadás a kubizmus hatásait mutatta be a 20. század gitárzenéjében, az ifjú zenészek pedig Picasso-kortárs zeneszerzők darabjait játszották el.
2008. április 22.
Álmos hétvégi kora délután; a lépcsőházban még a vasárnapi ebéd illata úszik, amikor elindulok a tingatinga kiállítás tárlatvezetésére. Biztosan csak egy-két igazán elhivatott műkedvelő lesz még ott rajtam kívül ilyenkor – gondolom –, ehelyett egy egész kis tömeg fogad a napsütésben ásító Reök-palotában.
2008. április 20.
Úgy tűnik, mintha az Egyetemi Tavasszal valóban felébredt volna az évszak is, igencsak nehezen. A jó idővel nemcsak azok nyertek, akik a napfény szerelmesei, hanem azok is, akik részt vettek a SZTE Kulturális Iroda által kiírt alkotói pályázatok és előadói versenyek valamelyikén.
2008. április 22.
Nem mindennapi térbe csöppent, aki április 15-én kíváncsi volt a zEtna folyóirat és kiadó bemutatkozására: a Reök-palota mediterrán terasszá alakított belső udvara hangulatos közeget teremtett a vajdasági magazin Áthidalás című estjének. Persze a környezet önmagában még nem elég, azt illik is megtölteni tartalommal: a zEtna bemutatkozása azonban mindenféle szempontból szép este volt.
Mű-terem
Forgatás