2024. április 20., szombat English version
Archívum  --  2010  --  8. szám - 2010. szeptember 13.  --  Egyetemi élet
71 új PhD dok­tort avat­tak az SZTE-n
Címkék: Egyetemi Élet
A Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem Sze­ná­tu­sa jú­ni­us 30-án a Jó­zsef At­ti­la Ta­nul­má­nyi és In­for­má­ci­ós Köz­pont­ban tar­tot­ta ün­ne­pé­lyes dok­tor­ava­tó ülé­sét, mely­nek ke­re­té­ben hat kar 71 vég­zett hall­ga­tó­ja kap­ta meg a PhD-fo­ko­za­tot.
A Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem Dok­to­ri Ta­ná­csa az Ál­lam- és Jog­tu­do­má­nyi Ka­ron 6, az Ál­ta­lá­nos Or­vos­tu­do­má­nyi Ka­ron 17, a Böl­csé­szet­tu­do­má­nyi Ka­ron 14, a Gaz­da­ság­tu­do­má­nyi Ka­ron 3, a Gyógy­sze­rész­tu­do­má­nyi Ka­ron 2, a Ter­mé­szet­tu­do­má­nyi és In­for­ma­ti­kai Ka­ron 29 dok­to­ri fo­ko­za­tot ado­má­nyo­zott. Ös­­sze­sen te­hát 71 fő tet­te le a dok­to­ri es­küt, őket az SZTE rek­to­ra ne­vé­ben Rácz Bé­la ál­ta­lá­nos és stra­té­gi­ai rek­torhe­lyettes, Lonovics Já­nos, a Dok­to­ri Ta­nács el­nö­ke, va­la­mint az érin­tett fa­kul­tá­sok ve­ze­tői kö­szön­töt­ték.
A Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­te­men ti­zen­ki­lenc dok­to­ri is­ko­lá­ban vé­gez­he­tik ta­nul­má­nya­i­kat a leg­ki­vá­lóbb hall­ga­tók.