2024. március 28., csütörtök English version
Archívum  --  2007  --  17. szám - 2007. december 10.  --  Egyetemi élet
Összevont nyílt napot tartott az SZTE
Egész napos program várta az érdeklődőket az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központjában november 29-én. Az Összevont Egyetemi Nyílt Nap a pályaválasztási döntéshozatalban kívánt segítséget nyújtani.
A képzési kiállításon az egyetem tizenkét kara képviseltette magát. A standoknál (9 és 16 óra között) a karokat képviselő egyetemi oktatókat, hallgatókat, a hallgatói önkormányzatok képviselőit lehetett kérdezni a tanulmányokról, az egyetemi életről, illetve az elhelyezkedési lehetőségekről. Az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ és a Karrier Iroda pályaorientációs tanácsadást szervezett.
A karok képviselői egy-egyórás kari tájékoztató előadást tartottak a kari jelentkezés specifikumairól. 12 órai kezdettel a kongresszusi teremben került sor az összevont felvételi tájékoztató előadásra, ahol az intézmény vezetői az SZTE karaival, szakjaival kapcsolatos legszükségesebb információkról, az SZTE 2007/2008. tanévének sajátosságairól adtak átfogó képet a felvételizők, a középiskolai vezetők, az osztályfőnökök, a pályaválasztási tanácsadók, a szülők és az érdeklődő szaktanárok számára. Az eseményt egy rövid kisfilm vezette fel, ami bemutatta egyetemünk történelmét, karait, sportéletét, könyvtárát, szolgáltatásait. Szolgáné Rózsa Zsuzsanna, az SZTE JGYPK dékáni hivatalvezetője Szabó Gábor rektor és minden egyetemi polgár nevében mondott köszöntőt, majd előadásában ismertette a bolognai rendszert, a felvételi követelményeket, eljárást és pontozást. Elmondta, a Szegedi Tudományegyetemen 12 kar több mint 200 szakja, 13 képzési területe, 83 alapszakja, 4 osztatlan képzése, 8 mesterszakja és 23 felsőfokú szakképzése várja a tanulni vágyókat. Ezek után Dobi János, az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium igazgatója „Továbbtanulás a középiskola szemszögéből” címmel tartott előadást. A direktor alaposan „ráijesztett” a középiskolásokra azzal a gondolatával, hogy aki meg akar felelni az emelt szintű érettségi követelményeinek, annak már a 9. osztályban ajánlott gőzerővel tanulni. Végül Paulik Gabriella, az Országos Felsőoktatási Információs Központ munkatársa segített a felvételi eljárás, a jelentkezési mód elmagyarázásában a néha még bizonytalan iskolásoknak. Kitért az új pontszámítási rendszerre is. Elmondta, hogy „az új pontszámítás differenciálja, széthúzza a mezőnyt, ezért kellett bevezetni”.
A nyílt napra az ország minden pontjáról érkeztek a diákok és kísérőik. Borbély Mihály Gyuláról látogatott el az SZTE-re: „Korán kellett kelnem, busszal jöttem egyedül, de megérte. Most már tisztábban látok, megvilágosodtam. Fogorvos szeretnék lenni, és rengeteg hasznos dologgal gazdagodtam. Ja, és már azt is tudom, hogy az egyetem igazgatója a rektor.”
Dlusztus T. Imre
Bezár