2024. április 16., kedd English version
Archívum  --  2010  --  7. szám - 2010. május 10.  --  Egyetemi Élet
El­is­me­ré­sek SZTE-s ok­ta­tók­nak
Címkék: Egyetemi Élet
A Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem két tu­dó­sát az Aka­dé­mia ren­des, egyet pe­dig le­ve­le­ző tag­já­vá vá­lasz­tott az MTA köz­gyű­lé­se má­jus 3-án.
Har­minc­ki­lenc ren­des és har­minc le­ve­le­ző tag­gal bő­vült a Ma­gyar Tu­do­má­nyos Aka­dé­mia. Az alap­sza­bály sze­rint ren­des tag­ként az a ma­gyar ál­lam­pol­gár­sá­gú le­ve­le­ző tag vá­laszt­ha­tó meg, aki le­ve­le­ző tag­sá­gá­nak el­nye­ré­se óta je­len­tős tu­do­má­nyos ered­mé­nye­ket ért el.
A Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem­ről az MTA ren­des tag­já­vá vá­lasz­tot­ták Sza­bó Gá­bor egye­te­mi ta­nárt (TTIK Op­ti­kai és Kvan­tum­elekt­ro­ni­kai Tan­szék). Ugyan­csak ren­des tag­gá vá­lasz­tot­ták Vígh Lász­ló bio­ké­mi­kust, az MTA Bi­o­ló­gi­ai Köz­pont stra­té­gi­ai fő­igaz­ga­tó-he­lyet­te­sét, aki az SZTE cím­ze­tes egye­te­mi ta­ná­ra. Le­ve­le­ző tag­gá vá­lasz­tot­ták Her­mecz Ist­vánt, aki a sanofi-aventis/Chinoin sen­ior di­rek­to­ra, a Chinoin-BME ki­he­lye­zett Gyógy­szer­ipa­ri Tan­szék ve­ze­tő­je, a Sem­mel­we­is Egye­tem cím­ze­tes egye­te­mi ta­ná­ra, a BME és a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem ma­gán­ta­ná­ra.
Pá­lin­kás Jó­zsef, a Ma­gyar Tu­do­má­nyos Aka­dé­mia el­nö­ke több el­is­me­rést is át­adott a má­jus 3-i köz­gyű­lé­sen. A ki­tün­te­tet­tek kö­zött sze­ge­di szak­em­be­re­ket is ta­lá­lunk. Aka­dé­mi­ai Díj­jal is­mer­ték el Ke­mény La­jost, az MTA dok­to­rát, az SZTE ÁOK Kar Bőr­gyógy­ásza­ti és Aller­goló­giai Kli­ni­ká­já­nak tan­szék­ve­ze­tő egye­te­mi ta­ná­rát, il­let­ve Tomka Bé­lát, az SZTE BTK Legú­jab­bko­ri Egye­te­mes Tör­té­ne­ti Tan­szék tan­szék­ve­ze­tő do­cen­sét.