2024. április 18., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  11. szám - 2005. május 17.  --  Egyetemi élet
Matematikus konferencia a SZAB székházban
Leindler László hetvenedik születésnapja alkalmából és a januárban elhunyt Tandori Károly emlékére szervezett konferenciát a Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete, a Magyar tudományos Akadémia III. Osztálya, a Szegedi Akadémiai Bizottság és a Bolyai János Akadémiai Társulat május 10-én és 11-én a SZAB Székházban. A rendezvényre az ország egész területéről több mint hetven vendég érkezett. A szervezők, Totik Vilmos, Csörgő Sándor és Németh József olyan előadókat hívtak meg, akiknek közük volt Leindler és Tandori professzor munkásságához, együtt dolgoztak, jó barátságban voltak, együtt szerkesztettek folyóiratot. Az előadások nem egy adott téma köré csoportosultak, inkább a meghívottak tiszteletét fejezték ki, nem kötöttük meg az előadókat, mindenki olyan témát választhatott, ami a szívéhez igazán közel áll – mondta el lapunknak Totik Vilmos. A konferencia egyébként tíz éves múltra tekinthet vissza, 1995-ben ugyanis már szerveztek egy hasonló rendezvényt Leindler László 60. és Tandori Károly 70. születésnapja alkalmából.