2024. április 24., szerda English version
Archívum  --  2005  --  11. szám - 2005. május 17.  --  Egyetemi élet
Új elnök at SZTE ÁJTK HÖK élén
Idén tavasszal is Hallgatói Önkormányzati választásokat tartottak a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán (SZTE ÁJTK). Az első, jelölési forduló a tavaszi szünet után két héttel, április 11. és 13. között zajlott, míg a második, választási fordulót április 18. és 21. között tartották. Az SZTE ÁJTK HÖK Szervezeti és Működési Szabályzata (SZMSZ) szerint a HÖK képviselőit a hallgatóság választja meg közvetlen, egyenlő és titkos választáson. Ennek során mindenki választó és választható, aki az SZTE ÁJTK adott félévre érvényesen beiratkozott hallgatója, függetlenül attól, hogy tanulmányait milyen oktatási formában végzi.
Az újonnan választott testület alakuló ülésen Andrási Ádám IV. éves joghallgatót, az eddigi alelnököt választották a kari önkormányzat elnökévé. Az alelnök Pozsonyi Norbert III. éves joghallgató, a gazdasági alelnök pedig Borsodi Ágnes szintén III. éves joghallgató lett. Andrási Ádám 763, Pozsonyi Norbert 579, Borsodi Ágnes pedig 566 szavazatot szerzett a második forduló során. A HÖK tizenhárom fő alkotta testületébe választották még Horváth Balázs negyedéves, Fekete Zoltán negyedéves, Sulyok Márton harmadéves, Bernáth Zsófia másodéves, Veres Viktória másodéves, Varga Balázs másodéves, Baranyai Dóra elsőéves, Mészáros János elsőéves joghallgatókat, Serfőző Zsuzsanna társadalombiztosítás szakos harmadéves főiskolai hallgatót, valamint Sándor Attila levelező tagozatos joghallgatót. A testület különböző feladatokat ellátó referenseit is kijelölte, tanulmányi és tudományos referenssé Pozsonyi Norbertet, sport referenssé Fekete Zoltánt, diákjóléti referenssé pedig Sulyok Mártont választották. A pályázati referensi teendőket Mészáros János látja el.
Cs. L.

Címkék