2024. április 18., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  19. szám - 2005. november 14.  --  Egyetemi élet
ETR-konferencia a TIK-ben
Harmadik alkalommal rendeztek országos konferenciát az ETR-rendszerről. A hazai felsőoktatás egyik legjelentősebb, oktatásszervezési kérdésekkel foglalkozó tanácskozásának november 10–11-én az SZTE Tanulmányi és Információs Központja adott otthont. Míg a konferencia indulásakor elsősorban az ETR-rendszerről szóló tematikus rendezvény volt, mára olyan fórummá vált, melyen a felsőoktatási intézmények vezetői, oktatásszervezési szakemberei osztják meg egymással tapasztalataikat, terveiket. Ezért a konferencián jelentős számban vettek részt más rendszert használó intézmények szakemberei is. A rendezvény első napjának általános kérdéseket felvető, rendszereket ismertető előadásai után a második napon inkább a gyakorlati kérdésekről esett szó.
A tanácskozáson több előadás is elhangzott a bolognai folyamathoz kapcsolódó tantervekkel, oktatásszervezési kérdésekkel kapcsolatosban. Különösen időszerűvé ez a téma, hiszen 2006 szeptemberében várhatóan minden intézményben megkezdődik a bolognai irányelvek szerinti képzés. Az az egyetem vagy főiskola, amelyik nem tudja már kezdetektől fogva megfelelő módon elektronikusan is nyilvántartani a bolognai folyamat szellemében készült tanterveit, néhány év múlva érezni fogja ennek hiányát. Az ETR-rendszer újdonságait bemutató előadásokon kiderült, a szoftver nemcsak a tantervek elkészítésére alkalmas tervezőrendszert kínál, hanem a felmerülő feladatok megoldására, kényelmes, sokoldalú kezelésére szolgáló felhasználói felületet is jelent mind az oktatók, mind hallgatók részére. A konferencia másik központi témája az elektronikus beiratkozás és általában a hallgatói elektronikus ügyintézés, illetve a virtuális színtereken történő kooperáció kérdésköre volt.
F. J.