2024. április 16., kedd English version
Archívum  --  2005  --  19. szám - 2005. november 14.  --  Egyetemi élet
Kitüntették Csákány Bélát
A Magyar Tudomány Ünnepe ünnepélyes megnyitója alkalmából adták át november 3-án a Magyar Tudományos Akadémia kitüntetéseit a Pécsi Tudományegyetemen. Az MTA elnöksége által odaítélt Eötvös József-koszorút vehette át Csákány Béla, az SZTE TTK Matematikai Tanszékcsoport – Bolyai Intézet Algebra és Számelmélet Tanszék professor emeritusa, a matematikatudomány doktora. A Magyar Tudományos Akadémia Csákány Bélának a matematikatudomány területén végzett magas szintű oktatói és kutatói munkáját, a kutatói utánpótlás-nevelésben elért kimagasló eredményeit, a matematikai közéletben és a felsőoktatásban kifejtett aktív munkásságát, valamint szerteágazó ismeretterjesztő tevékenységét kívánta elismerni a díjjal.