2024. április 18., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  19. szám - 2005. november 14.  --  Egyetemi élet
OTDT-évzáró-szegedi kitüntetésekkel
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) ünnepi üléssel zárta a XXVII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia évét. A november 7-én, a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében megtartott ünnepi záróülésen többféle elismerést is átadtak. Az OTDT Mestertanár Aranyérem kitüntetését több szegedi oktató is átvehette kiemelkedő témavezetői és tudományos diákköri szervezői munkájának, a minőségi felsőoktatás érdekében kifejtett tevékenységének elismeréseképpen: Aranyi Sándor (tanszékvezető főiskolai docens, JGYTFK Rajz-Művészettörténeti Tanszék), Csörgő Sándor (tanszékvezető egyetemi tanár, TTK Sztochasztika Tanszék), Ésik Zoltán (tanszékvezető egyetemi tanár, TTK Számítástudomány Alapjai Tanszék), Gion János (főiskolai docens, JGYTFK Technika Tanszék), Halász János (egyetemi docens, TTK Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék), Kiss Ibolya (tudományos tanácsadó, TTK-MTA Szegedi Biológiai Központ), Kocsor András (tudományos főmunkatárs, TTK, MTA Mesterséges Intelligencia Tanszéki Kutatócsoport), Mihály András (intézetvezető egyetemi tanár, ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet), Vígh Éva (egyetemi docens, BTK Olasz Nyelvi és Irodalmi Tanszék).
Az OTDT Pro Scientia Aranyérmével a kiemelkedő tanulmányi eredményű, az OTDK-n első díjat nyert hallgatókat tüntetik ki (a pályázatban az alapdiploma megszerzését követő évben is részt lehet venni). Ebben az elismerésben a következő jelenlegi, illetve már végzett hallgatóink részesültek: Dorogi Márta (Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció, témavezető: Nagy László egyetemi docens, SZTE TTK Biofizikai Tanszék), Gáspár András (TTK, Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció, Balog Zoltán tudományos segédmunkatárs, SZTE TTK-MTA Lézerfizikai Tanszéki Kutatócsoport), Gleszer Norbert (Humán Tudományi Szekció, Barna Gábor tanszékvezető egyetemi docens, BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék), Harsányi Szabolcs Gergő (BTK, Pedagógiai, Pszichológiai, Közművelődési és Könyvtártudományi Szekció, Szabó Éva egyetemi adjunktus, BTK Pszichológia Tanszék), Iván Szabolcs (Informatika Tudományi Szekció, Ésik Zoltán tanszékvezető egyetemi tanár, TTK Számítástudomány Alapjai Tanszék), Lipinszki Zoltán (TTK, Biológia Szekció, Udvardy Andor tudományos tanácsadó, MTA Szegedi Biológiai Központ), Nagyőszi Péter (TTK, Biológia Szekció, Krizbai István tudományos főmunkatárs, MTA Szegedi Biológiai Központ), Szabó Beáta (BTK, Pedagógiai, Pszichológiai, Közművelődési és Könyvtártudományi Szekció, Szabó Éva egyetemi adjunktus, BTK Pszichológia Tanszék) és Zádor Zsolt (Orvostudományi Szekció, Mihály András intézetvezető egyetemi tanár, ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet).
Bor Zsolt akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Kar Fizikus Tanszékcsoport Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék tanszékvezető professzora a Honoris Causa Pro Scientia Aranyérmet vehette át. Ezt a kitüntetést azoknak a kiemelkedő iskolateremtő professzoroknak, tudósoknak, közéleti személyiségeknek ítélik oda, akik példamutatóan segítik, támogatják a felsőoktatásban tanuló fiatalok önképző tevékenységének ügyét.
P. M. L.