2024. március 29., péntek English version
Archívum  --  2005  --  10. szám - 2005 május 9.  --  Irodalom
Harmadjára rendezte meg Olaszországban a Festa Della Scuola fesztivált, ahol olasz és külföldi iskolák versenyeznek, ahol a Szegedi Tudományegyetemet Kiss Katalin harmadéves magyar szakos hallgató, és Pál Judit másodéves olasz és elsőéves jogászhallgató képviselték, és hozták haza az ének kategória második helyének trófeáját. Mivel tavaly már képviseltette magát az egyetemünk ezen a fesztiválon, így idén barátként várták vissza a szegedieket a szervezők, azonban mivel az egyetem csak csekély mértékben tudta támogatni az utazást, így csak a két lány vállalt, hogy a Badó Attila rektorhelyettes segítségével kapott tizenöt-tizenötezer forintos támogatást a saját zsebükből egészítik ki. A San Nicandro Garganicoban április 28-től május 1-jéig tartó rendezvényen az ének mellett film, fotó és tánc kategóriában indulhattak a versenyzők, akik között francia, olasz, román, lengyel, török, brit fiatalok is voltak.