2024. április 25., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  10. szám - 2005 május 9.  --  Kultúra
Fényképezőgéppel vadászott vadász
Állatok, növények, tájak, hangulatok gyönyörű képei várják a Millenniumi Klubban a természet iránt érdeklődőket. Vadász Sándor természetfotós kiállítása május tizedikéig tekinthető meg. A fotókiállítást barátja, Molnár Gyula, a SZTE Juhász Gyula Tanárképző Főiskolájának oktatója nyitotta meg. Vadász Sándor is ezen a főiskolán szerezte annakidején biológia-kémia tanári diplomáját, ma már azonban nem tanít, mivel megteheti, hogy csak a fényképezésből éljen. 1990 óta tagja a Magyar Természetfotósok Szövetségének.  Igaz, többnyire nem a természetfotók készítésével keresi a kenyerét, hobbijával mégis sok elismerést szerzett már magának. Számos díjat nyert, köztük az Év Természetfotósának járót is 1998-ban. Nem csak díjai öregbítették hírnevét, hanem például a Mozaik Kiadó tankönyveiben is sokszor találkozhatunk képeivel. Most kiállított fotóinak zöme a Dél-alföldön készült, de akadnak ezek mellett egyebek közt a Bükkben lencsevégre kapott pillanatok is. A fotóművész a kiállításán megtekinthető fotókat digitális fényképezőgéppel rögzítette. Molnár Gyula a következőképpen méltatta barátját: „Benne ott van a fotós, ott van az ember, aki valamit láttatni szeretne, és én azt gondolom, hogy Vadász Sanyi barátom ezt a láttatást nagyon magas művészi színvonalon végzi." A megnyitó után maga a művész köszöntötte vendégeit, majd egy rövid vetítéssel zárta a programot, amelyben egy – a Bükk-hegységben készült – fotósorozatát tárta elénk.