2024. április 26., péntek English version
Archívum  --  2006  --  5. szám - 2006. március 6.  --  Egyetemi élet
A kultúra közvetítése

„A kultúraközvetítés elmélete és gyakorlata” címmel rendeznek háromnapos konferenciát március 6. és 8. között Szegeden. A szakmai összejövetel apropóját az adja, hogy harmincéves a kultúraközvetítő szakemberképzés Szegeden, fennállásának harmincadik évfordulóját ünnepli a JGYTFK Közművelődési Tanszéke. Talán jelképes értékű, hogy épp ebben az évben zárul le egy fejezet a közművelődési szakemberképzés hazai történetében: az idei tanévben tanulmányait megkezdett első évfolyam az utolsó, amely még a hagyományos művelődésszervező-képzésben vesz részt. 2006 szeptemberében a bolognai folyamat keretében, a magyar felsőoktatás átalakításának részeként a kar már andragógia alapszakot indít, igaz, művelődésszervező szakiránnyal, de mégis egy új szakot, új társadalmi és oktatáspolitikai környezetben.
A harmincéves évforduló kapcsán nemcsak arra nyílik alkalom, hogy a szegedi képzés történetét áttekintsék, hanem arra is, hogy egy konferencia keretében összegezzék azokat a tudományos eredményeket, amelyek a művelődés, a kultúra, a kultúraközvetítés kérdésével közvetlenül vagy közvetetten foglalkozó tudományok területein születtek az elmúlt évtizedekben. A rendezvény célja, hogy a különböző tudományágak képviselői megvitassák a tág értelemben vett kultúrakutatás távlatait és lehetséges irányait, s meghatározzák a kultúraközvetítés és az új szak, az andragógia viszonyát. Az előadások átfogó tematikák, szekciók szerint szerveződtek egymás mellé: Kultúraelméletek a globalizálódó világban; Társadalom, gazdaság, kultúra; Művészet, társadalom, kultúra. A konferencia plenáris ülésén (március 6-án 14.15-től a Városházán) előadást tart többek között Csányi Vilmos akadémikus, Radnóti Sándor egyetemi tanár és Vámos Tibor akadémikus. A részletes programot lásd: www.jgytf.u-szeged.hu.

Címkék