2024. április 25., csütörtök English version
Archívum  --  2006  --  5. szám - 2006. március 6.  --  Egyetemi élet
Téged is vár Kolozsvár!
Tízéves jubileumát ünnepli idén tavasszal a Kolozsvár-Szeged hallgatói csereprogram. Március 20-a és április 7-e között immáron huszadik alkalommal nyílik lehetőség arra, hogy a Szegedi Tudományegyetem hallgatói közül tizenketten három héten keresztül a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen folytathassák tanulmányaikat. Ugyanezen idő alatt egy tucatnyi kolozsvári diák érkezik Szegedre, hogy a város és az egyetem kulturális és szellemi életével ismerkedjen. A csereprogramot, amely mind a szegedi, mind a kolozsvári egyetem vezetésének teljes körű támogatását élvezi, annak idején, 1996-ban szegedi és kolozsvári történészhallgatók indították el. Az áthallgatás lebonyolítását azóta is az SZTE BTK Hallgatói Önkormányzata nevében egykori áthallgatók, valamint kolozsvári részről a PROFIL Szervezet tagjai végzik. A kezdeményezés iránt egyre nagyobb érdeklődés mutatkozott az évek során, így a program először a többi bölcsész szakra, majd a BTK-ra, TTK-ra és az ÁJTK-ra is kiterjedt. Jelenleg viszont már az összes SZTE-s hallgatónak lehetősége van arra, hogy pályázzon az áthallgatásban való részvételre. A vállalkozó szellemű hallgatók a kurzusok látogatása mellett megismerkedhetnek a legnagyobb, határon túli magyar diákközösséggel, egy határainkon túli, ám részben magyar nyelven is oktató egyetem belső világával, valamint belekóstolhatnak Kolozsvár pezsgő szellemi életébe. A szakmai lehetőségek mellett a kirándulások, az esti bulik vagy éppen a híres maffiapartik remek alkalmat nyújtanak arra, hogy mind a szegedi hallgatók, mind pedig a két egyetem diáksága között baráti, esetleg párkapcsolatok alakuljanak ki. A kapcsolatok ápolását mi sem jellemzi jobban, mint hogy egykori áthallgatókból kerül ki az éppen aktuális szervezőgárda, mindig vannak olyan lelkes diákok, akik folytatják az egyetemi tanulmányaikat befejező elődeik munkáját. A barátságok azonban az egyetemi évek elmúlásával sem szakadnak meg, az egykori áthallgatók a későbbiekben is gyakran szerveznek közös programokat, és látogatják meg egymást Szegeden vagy éppen Kolozsváron, amikor idejük engedi. A program keretein belül a sikeres pályázók számára, idén is, ahogy eddig minden évben, ingyenes szállást, két erdélyi kirándulást, valamint garantáltan jó hangulatot biztosítanak a szervezők. Aki kíváncsi például a Házsongárdi temetőre, Mátyás király szülőházára, vagy éppen egy rövidebb kutatást tervez bármely tudományterületen, annak mindenféleképpen érdemes élnie a lehetőséggel. A pályázatok benyújtásának határideje 2006. március 13. (hétfő) 16 óra. Pályázati adatlaphoz a BTK HÖK Irodán juthatnak hozzá az érdeklődők, vagy pedig a március 7-én (kedd) 20 órakor kezdődő tájékoztatón, amelyen mindenkit szívesen látnak a csereprogram szervezői a BTK IV-es tantermében, az Egyetem utca 2. szám alatt, a harmadik emeleten. Azok a hallgatók, akik részt szeretnének venni a programban, de a tájékoztatón nem tudnak megjelenni, az athallgatas@gmail.com e-mail címre írva is kaphatnak felvilágosítást a programmal és a pályázás részleteivel kapcsolatban.
Dobos Tamás

IMG_0087_DxO_230x154.png