2024. április 26., péntek English version
Archívum  --  2006  --  4. szám - 2006. február 27.  --  Kultúra
A Jancsóba költözött a kultúra
Február 24-én új fejezet indult az id. Jancsó Mikolós kollégium kulturális életében. Vörös Csaba és Segesvári Csaba – aki civilben lapunk munkatársa – erdélyi képeinek kiállításával az orvostanhallgatók diákszállására is beköltözött a kultúra. A megnyitóünnepségen fellépett Takács Éva aranypáva-díjas népdalénekes, ifj. Szilágyi Árpád pedig Wass Albert Kard és kasza című regényéből olvasott fel részletet. A fotográfusok alkotásai szép, de ugyanakkor félelmetes kontrasztban tekintenek egymásra. A téma mindkét alkotónál Erdély és a folyó volt. Az egyik falon Vörös Csaba békés, harmonikus környezetben mutatja meg a Marost, és árterületét. A másik falon azonban Segesvári Csaba az árvíz pusztítását, az emberi kiszolgáltatottságot, a küzdelmet festi meg. Az életet hozó, s az életet elsodró folyam néz farkasszemet egymással. Keletkezés és elmúlás. A paravánokon pedig a hallgatók vegyes témaválasztású képei tekinthetők meg. Török mecset félholdja  a naplementében, egy nő csadorban, és egy vidám éjszaka a Jancsóban.
 A kollégium igazgatója, Révész Gábor elmondta, egy új vállalkozás részesei lehetnek a jelenlévő alkotók és látogatók. A kezdeményezésnek komoly célja, hogy kultúrát csempésszen a hallgatók életébe. Kívánatos lenne, ha minden diákszállás követné ennek a rendezvénysorozatnak a példáját, amely a hivatásos művészek mellett a diákok alkotásait is bemutatja majd. A jövő hónapban a fotókat kézműves alkotásokra cserélik, májusban pedig pasztell kiállítást tekinthetnek meg az érdeklődők.
D. Cs.