2024. április 20., szombat English version
Archívum  --  2006  --  4. szám - 2006. február 27.  --  Kultúra
Főiskolánk a pedagógusképzés szolgálatában – „Kincses emlékeink" címmel látható kiállítás a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Kar épületében. A kiállítást rendező Katona Imréné és Tóth Szergej mindent összeválogatott, amit össze lehetett. Az érdeklődők a régi fényképeken, megsárgult indexeken és húsz évvel ezelőtt dedikált könyveken keresztül ismerkedhetnek meg a főiskola egykori életével. Az 1957-ben végzettek tablója megfér az egykor szemléltetőeszközként szolgáló műanyag embrió mellett. Látni azt pár fényképen, hogy milyenek voltak anno a termek, a tanulók, és hogy az index alakja és tartalma semmit nem változott – megnézni Fazekas Józsefné, Boros Tivadar Ottó vagy Bujdos Mária Éva jegyeit, mindenesetre érdekes élmény. Hogy megismerhető-e a főiskola története ezeken keresztül, mindenki döntse el maga.
N. T.