2024. április 28., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  12. szám - 2008. október 20.  --  Vita
Nekünk Peking kellett – Mi lesz veled magyar sport?
Sokan már a pekingi olimpia alatt elkezdték kongatni a vészharangokat, mások azt hangoztatták: a magyar küldöttség szereplése az ország lehetőségeit tükrözi, azaz megfelel a realitásoknak. A közvélemény összességében mégis kudarcként élte meg a 2008-as nyári játékokat.
Merre tovább, magyar sport? Az állami és a sportvezetés  – a szavak szintjén legalábbis – jelenleg az okokat, nem pedig a felelősöket keresi, miközben máris bejelentették, a jövő évben még kevesebb jut majd a sportra, mint 2008-ban. Lapunk, a Szegedi Egyetem komplexen közelíti meg a kérdést: vitát kezdeményeztünk a magyar sport működésével, irányításával, az iskolai testneveléssel, az egészségügyi prevencióval kapcsolatosan. Az előző két számban Dlusztus Imre főszerkesztő és Balogh Tamás egykori gyakorló sportújságíró, sportvezető dolgozata jelent meg a témában, ezúttal pedig négyoldalas összeállítást közlünk, melyben sportvezetők, sportújságírók, sportolók, egészségügyi és egyetemi szakemberek mondják el véleményüket.
(Írásaink a Vita rovatban olvashatók.)