2024. április 27., szombat English version
Archívum  --  2005  --  14. szám - 2005 szeptember 26.  --  Egyetemi élet
A DEUTSCHE FORSCHUNSGEMEINSCHAFT által az SZTE Egyetemi Könyvtára számára adományozott szakkönyvek ünnepélyes átadására kerül sor szeptember 29-én (csütörtökön) 10 órakor a TIK-ben, az átriumból nyíló 6-os szemináriumi teremben. A könyvek az SZTE BTK Germán Filológiai Intézet közvetítésével kerültek Szegedre. A könyveket Bernd Finger, a Német Nagykövetség kulturális attaséja adja át, aki ebből az alkalomból előadást is tart „A német kultúrpolitika céljai külföldön” címmel.

ISMÉT FUTNAK AZ ORVOSTANHALLGATÓK. Szeptember 29-én (csütörtökön) 19 órakor az ÁOK HÖK ismét megrendezi a népszerű Dóm téri futást! A vetélkedőre 10 fős csapatok (5 lány, 5 fiú) jelentkezését várják!

HAGYOMÁNYTEREMTŐ PÖRKÖLTFŐZÉS. Szeptember 29-én (csütörtökön) rendezik az I. SZTE Kollégiumi Marhapörköltfőző-versenyt. A versenyen a szegedi felsőoktatási kollégiumok öt főből álló szakácscsapatai vehetnek részt. A helyszín: Öthalmi Diáklakások (Budapesti út 5.). A főzés 14 órakor kezdődik, értékelés 18 órakor. Szervezők: Novák János (Károlyi Mihály Kollégium Kollégiumi Bizottság tagja), Nagy Péter (Öthalmi Diáklakások, KB-titkár). A zsűri elnöke: Almási Tibor (a BTK dékánja, a Karközi Kollégiumok Tanácsának elnöke), tagok: Mikes István (kollégiumigazgató, Öthalmi Diáklakások), Pál Sándor (szakács; osztályvezető – Cora Szeged).

KÖZÉPKORI FALKÉPEK EURÓPA SZÍVÉBEN címmel nyílik kiállítás szeptember 30-án (pénteken) a Nemzetiségek Házában (Osztrovszky u. 6.). A tárlaton az Országos Műemlékvédelmi Hivatal Budapest és a Pamiatkovy ústav Bratislava közös anyagát tekinthetik meg az érdeklődők. A kiállítást 17 órai kezdettel Alexander Balega és Káldi Gyula nyitják meg.

„HANGVERSENY DÉLIDŐBEN”. Október 3-án (hétfőn) 12 órától JGYTFK Ének-zene Tanszék hangversenytermében (Hattyas sor 10.) Maczelka Noémi zongoraművész, tanszékvezető főiskolai tanár ad koncertet a zenei világnap tiszteletére. Műsoron: Johann Sebastian Bach: Olasz koncert (f-dúr), Ludwig van Beethoven: f-moll szonáta op. 57 (Appassionata), Allegro assai, Andante con moto, Allegro, ma tanto, Ludwig van Beethoven: cisz-moll szonáta op. 27. no. 2., Adagio sostenuto; Allegretto, Presto agitato, Claude Achille Debussy: Holdfény (A Suite bergamasque-ból), Robert Schumann: Toccata (C-dúr) op. 2.

NYÍLIK A 10. ŐSZI KULTURÁLIS FESZTIVÁL! A rendezvénysorozat ünnepélyes megnyitóját október 3-án (hétfőn) 18 órakor tartják az SZTE Aulájában (Dugonics tér 13.). A fesztivált megnyitja: Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora. Köszöntőt mond: Solymos László alpolgármester. Közreműködnek: Szegedi Egyetemi Énekkar (vezényel: Száz Krisztina, Egri Ágnes), Pavlovits Dávid gitárművész, Kocsis Zsuzsanna népdalénekes, Réti Attila operaénekes, Fool Moon Vokálegyüttes.