2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2005  --  14. szám - 2005 szeptember 26.  --  Egyetemi élet
Szabó Gábor odesszai kitüntetése
Az oktatásban és tudományban elért kiváló eredményei és az Odessza Mechnikov Állami Egyetemmel történő együttműködése miatt az odesszai egyetem tudományos tanácsa tiszteletbeli tagjává választotta Szabó Gábor rektort. A Szegedi Tudományegyetem küldöttsége szeptember elején látogatott el Ukrajnába, ahol a két felsőoktatási intézmény vezetői megosztották egymással az idegenajkú diákokkal kapcsolatos tapasztalataikat. Az odesszai egyetemnek, csakúgy, mint a Szegedi Tudományegyetemnek, deklarált céljai közé tartozik, hogy minél több külföldi diákot csábítson intézménybe. A törekvés sikerességét mutatja az a több száz kínai hallgató, akik az odesszai egyetemen tanulnak. Minthogy az SZTE szívesen fogadna kínai diákokat is, a rektor megismerhette az ukrán egyetem tapasztalatait. Szabó Gábor lapunknak elmondta, ez ügyben kínai delegációt vár a Szegedi Tudományegyetem decemberben.
Az odesszai egyetem megtisztelő kitüntetését államférfiak vagy közszereplők kaphatják meg, akik értékes együttműködésükkel segítették az oktatás, tudomány vagy közkapcsolatok valamely területének előrehaladását. Aki megkapja ezt a nemes címet, az mindörökké az odesszai egyetem tagja lesz, részt vehet az egyetemen folyó tudományos, oktatási és közéletben.