2024. április 25., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  14. szám - 2005 szeptember 26.  --  Egyetemi élet
Találkozó az öntevékeny csoportok összefogásáért
2005. szeptember 21-én a Tanulmányi és Információs Központba invitálta a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgató Önkormányzata az egyetemen működő öntevékeny csoportok képviselőit. Körülbelül kilencven ilyen szervezet található az SZTE-n, köztük színjátszó, kézműves, idegen nyelvi, modellező, földrajzos, biológus, rendezvényszervező, stb. Közös problémájuk, hogy nehezen érik el a hallgatókat és ismertetik meg velük tevékenységüket. Telegdy Gergely EHÖK-elnök felajánlotta, hogy az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat által szeptemberben beindított Hallgatói Portál biztosít egy felületet a csoportok bemutatkozó anyagainak, illetve egy – egyelőre – zárt levelezőlistát, amelyen egymással vehetik fel a kapcsolatot és szervezhetnek ezen keresztül közös programokat, melyek nagyobb közönséget vonzanának. Erre több jelenlévő példaként hozta fel az I. Szegedi Egyetemi és VSI Extrém Sport Fesztivált, ahol már akadt példa a sikeres együttműködésre. Mint elhangzott, a havonta 10 ezer példányszámban megjelenő SZTEREO című egyetemi lapban is lehetőséget kapnának az öntevékeny csoportok az aktuális rendezvényeik, programjaik rövid ismertetésére. A szervezetek rövid bemutatkozás után kéréseiket is megosztották az EHÖK képviselőivel, melyek között többször szerepelt a teremigény, mind zenekari próbák, mind előadások, konferenciák szervezésével kapcsolatban. Az EHÖK elnöke lehetőségeihez mérten rendszeres támogatást ígért a csoportoknak ezekben a kérdésekben is.