2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2005  --  14. szám - 2005 szeptember 26.  --  Egyetemi élet
Baleseti szimulációt szervez szeptember 30-án a SZVSE Sportpályán a Rotaract Klub Szeged. A sportpályán profi színészek egy diszkóbalesetet játszanak majd el mentősök, tűzoltók, rendőrök és hullaszállítók közreműködésével. A szimulált balesetet több mint 10 középiskolából mintegy 1000 középiskolás fogja figyelemmel kísérni. A szervezők célja a figyelemfelhívás: abban bíznak, hogy sikerül ráirányítani a fiatalok figyelmét az ittas vezetés veszélyére, és hogy mindez mély nyomot hagy majd bennük. Olyannyira mély nyomot, hogy háromszor is meggondolják, hogy részegen autót vezessenek, vagy ilyen állapotban lévő barátjuk mellé esetleg beüljenek.
A szervezők pénteken reggel 7-kor kezdik a pálya rendezését, 9-től főpróbát tartanak. 11.15-kor kezdődik a baleseti szimuláció, majd délben a zárszó következik.