2024. május 5., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  12. szám - 2008. október 20.  --  Egyetemi élet
Döntöttek a mesterszakok támogatott helyeiről
Az oktatási miniszter, Hiller István döntött a 2009-ben az egyes felsőoktatási intézményekbe felvehető diákok államilag támogatott mesterképzési létszámáról, a Szegedi Tudományegyetem 2353 helyet kapott.
A hazai felsőoktatási intézmények közül a legtöbb – 2688 – államilag finanszírozott hellyel az ELTE indíthat mesterképzéseket a következő tanévben, a második a Szegedi Tudományegyetem 2353-as létszámmal. Debrecenben csaknem kétezer-kétszázan, Pécsett és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem pedig valamivel több mint kétezer-százan kezdhetik el államilag támogatott helyen tanulmányaikat valamelyik mesterszakon. Az egyházi felsőoktatási intézmények összesen 570-es hitéleti mesterképzési létszámot jeleztek. A pályázatok elbírálására létrehozott bizottság javaslatait figyelembe véve meghozott döntés alapján a miniszter a 21 700-as összlétszám egy részéből tartalékot képzett azokra a mesterképzési szakokra, amelyek indításáról később születik döntés. A Magyar Felsooktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) október elejéig kilencszáz mesterszak-indítási kérelemből mintegy ötszázat támogatott. A MAB várhatóan még októberben és decemberben akkreditál mesterszakokat.