2024. május 5., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  12. szám - 2008. október 20.  --  Egyetemi élet
Stúdiók az Egyetem utcában

Televízió- és rádióstúdiókat avattak a Bölcsészettudományi Kar Egyetem utcai épületében, a biológus tanszékcsoport egykori laboratóriumának és vegyszertárolójának helyén 25-26 millió forintból kialakított helyiségeknek és korszerű felszerelésüknek köszönhetően immár a szegedi kommunikáció szakos hallgatók képzésének technikai háttere a legjobb az országban. Az új stúdiók – melyek hangszigeteltek, és az elektrosztatikai szigetelésük is megoldott – nem csak a négyszáz, s köztük elsősorban a száz-százhúsz elektronikus sajtó szakirányon tanuló diák képzését szolgálja, innen sugároz a Rádió Mi, Szeged első közösségi rádiója, itt készül a Tudományegyetem és a Szemeszter című televíziós magazinműsor, a Professzorok címet viselő portrésorozat, de itt kapnak végső formát a Szabadegyetem-Szeged előadásairól és a fontosabb egyetemi eseményekről készült közvetítések is. A televízió-stúdió, amely egy magazinok és híradók készítésére egyaránt alkalmas stúdiótérből, egy vezérlőből, egy szerkesztői és két vágószobából áll, alkalmas élő adás sugárzására is. A hat hónap előkészítést követően két hónap alatt elkészült beruházás költségeinek kétharmadát a Bölcsészettudományi Kar, egyharmadát a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék fedezte.