2024. május 5., vasárnap English version

Archívum  --  2008  --  12. szám - 2008. október 20.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
2008. október 20.
Polner Ödön jogtudós, akadémikus (1865-1961) szegedi egyetemi tanárrá történő kinevezésének 85. évfordulójára emlékezett október 10-én az SZTE ÁJTK Alkotmányjogi Tanszéke és Polner Ödön családja. Délelőtt emléktáblát avattak a Klauzál tér 5. szám alatt, délután pedig emlékkonferenciára került sor az Állam- és Jogtudományi Kar tanácstermében.
2008. október 20.
A Bölcsészettudományi Kar felújítás alatt álló épületszárnyába ugyan még csak félig-meddig költözött be a Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék, de mindez nem befolyásolta a 9. Szegedi Vallási Néprajzi Konferencia megszervezését. A Szakrális kisépítmények a Kárpát-medencében című rendezvényt október 8-10. között tartották meg – ünnepélyes hangulatban, számos neves vendég részvételével.
Az oktatási miniszter, Hiller István döntött a 2009-ben az egyes felsőoktatási intézményekbe felvehető diákok államilag támogatott mesterképzési létszámáról, a Szegedi Tudományegyetem 2353 helyet kapott.
Zelena Andrást választotta elnökévé szeptember 25-én a Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (EHÖK). Az elmúlt hónapok feszültségekkel teli időszaka után személyében egy kompromisszumkész, demokratikus vezető került a szegedi EHÖK élére.
2008. október 20.
Arc-, Állcsont- és Szájsebészeti Klinika nyílt a Szegedi Tudományegyetemen. Az új intézményben – amely a II. kórház második emeletén kapott helyet – számos, az országban egyedülálló beavatkozást is végre tudnak majd hajtani.
2008. október 20.
Az SZTE Karrier Iroda negyedjére szervezte meg a már hagyományossá vált őszi Állásbörzét. Az október 15-i rendezvényen 34 cég mutatkozott be, és több mint 1500 látogatót számláltak – a szervezők ez alkalommal is elégedettek lehetnek a részvétellel.