2024. május 5., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  12. szám - 2008. október 20.  --  Egyetemi élet
Elindult az Elme Mater őszi szemesztere
Október második szerdáján elindult az SZTE Pszichiátriai Klinikájának rendkívül népszerű sorozata, az Elme Mater őszi szemesztere, amelyben összesen négy előadást hallgathat meg majd a közönség. Bár akkreditált orvos-továbbképző rendezvényről van szó, az előadásokra mindazokat várják, akik érdeklődnek az élettudományok iránt. Az első referátum előtt – melyet Purebl György egyetemi adjunktus (Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet Alvás Ambulancia) az álmatlanság okairól, valamint a betegségnek a depresszió és az elhízás kialakulására gyakorolt hatásairól tartott – a jelenlévők nyolcvanadik születésnapja alkalmából köszöntötték Szilárd János professzort, aki 1977 és 1993 között vezette a szegedi Ideg- és Elmegyógyászati Klinikát. A programsorozat következő előadásain szó esik majd a hipnózisról, az internetfüggőségről, illetve hippocampus szerepéről a mentális betegségek kialakulásában.