2024. május 4., szombat English version

Archívum  --  2008  --  5. szám - 2008. március 17.  --  Kultúra
Kultúra
2008. március 16.
Erdélyi Ágnes a Grand Café és a Móra Ferenc Kollégium vezetője – két olyan helyé, amely nélkül Szeged és annak kulturális élete másmilyen lenne, mint amilyen: rosszabb. Évtizedek óta tartó munkájának elismeréséül a Szegedért Alapítvány társadalmi-állampolgári kuratóriumának Debreczeni Pál-díját vehette át március 8-án. Ez alkalomból beszélgetünk vele.
Ha nem is köves út, de sárgás plakátok, molinók, fényreklámok irányítják az Észt Hét programjaira igyekvőket a Belvárosi mozi–Grand Café-saroktól a Fesztivál éttermen keresztül (elhaladva a JATE Klub mellett) egészen az Egyetemi Könyvtárig. A három városban (Szeged mellett Budapesten és Szombathelyen) zajló rendezvény az észt kultúra és konyha bemutatására törekedett, továbbá tisztelegni kívánt az Észt Köztársaság kikiáltásának kilencvenedeik évfordulója előtt.
2008. március 17.
Egy nappal nemzeti ünnepünk előtt kezdődött meg a Szegedi Tavaszi Fesztivál immár hagyományosnak mondható eseménysorozata: idén ötödik alkalommal rendezik meg városunkban az újjáéledés-évszak nyitó rendezvényét. A hónap végéig tartó programok közül mindenki megtalálhatja a maga kedvére valót; több koncertet rendeznek, számos kiállítás és színdarab lesz látható, a kulturális helyzet iránt érdeklődők konferenciára is ellátogathatnak, rengeteg program szól majd a gyerekeknek.
2008. március 18.
A kereskedelmi csatornák nagy sikerű tehetségkutató műsorai után tavaly ősszel az MTV is elindította nagyszabású szereposztó show-műsorát, A Társulatot. A verseny célja ez alkalommal annak eldöntése, hogy ki szerepelhet az István, a király című rockopera bemutatójának 25. évfordulójára tervezett előadáson. A csapatban két szegedi egyetemista is helyet kapott, őket kérdeztük most élményeikről.
2008. március 17.
Mű-terem