2024. március 28., csütörtök English version

Archívum  --  2008  --  7. szám - 2008. április 21.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
Lapunk legutóbbi számában Benedek György orvoskari dékánnal beszélgettünk arról a kezdeményezésről, hogy a szegedi egyetem Nobel-díjas professzora emléke előtt tisztelegve vegye fel Szent-Györgyi Albert nevét. Mészáros György, a Mérnöki Kar főiskolai docense, aki korábban a tervezett, de meg nem valósult Szent-Györgyi Albert Egészségturisztikai Park projektjének gondozója volt, azt mondja: az egyetemen a sor, hogy megragadja a város által elszalasztott lehetőséget.
Az SZTE Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítványa immár ötödik alkalommal rendezte meg ösztöndíj-konferenciáját. Az április 17-i rendezvényen öt mesterképzésben részt vevő és kilenc doktorandusz biológushallgató mutatta be tudományos kutatási területét, a két kategória legjobbját 100-100 ezer forintos ösztöndíjjal jutalmazzák.
A tavaly tavasszal a régióban megszüntetett kórházi osztályok miatt a szegedi klinikákra háruló többletfeladatok színvonalas ellátását segítik azok a fejlesztések, melyek a napokban fejeződtek be az egyetemen.
2008. április 20.
Magyarország fejlesztési politikája elsősorban a környező országok segítésére koncentrál – hangzott el az SZTE ÁJTK Európa-tanulmányok Központja keretében működő Europe Direct Szeged európai uniós információs iroda által április 10-én rendezett konferencián. A „Fejlesztés és segélyezés az Európai Unióban és Magyarországon” című tanácskozáson az is kiderült, hogy finanszírozási rendszerünk további forrásokat igényelne, s az elosztás hatékonyságán is van még mit javítani.
2008. április 22.
Hatodik alkalommal rendezték meg a Pedagógiai Értékelési Konferenciát (PÉK) Szegeden. A 2003-ban Csapó Benő által alapított, majd Nagy József nevével is fémjelzett konferenciának a József Attila Tanulmányi és Információs Központ adott otthont április 11-12-én.
2008. április 22.
Április 10-11-én tartották az V. ETR-konferenciát a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A rendezvény főként az Egységes Tanulmányi Rendszer, illetve tágabban az e-universitas koncepcióját, perspektíváit, fejlesztési lehetőségeit és technikai kérdéseit járta körbe.