Archívum
2010
9. szám - 2010. szeptember 27.
Egyetemi élet

A dolgozók szakszervezete is készül a szenátusválasztásra
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) az idei szenátusválasztásra is szeretné megkönnyíteni minden nem oktató dolgozó számára a jelölt kiválasztását, ezért jelölésre három személyt ajánl alábbi közleményében.
„Az évkezdet sokféle tennivalói között talán nem gondoltunk rá, hogy az újonnan felálló szenátusba október elején tagokat van módunk jelölni, illetve választani. A jelölés időpontja: október 4-5-6., a választásé október 11-12-13.
A nem oktatói státuszban dolgozókat három fő képviseli a szenátusban. Ebből kettőt nekünk, a nem ÁOK-s és Klinikai Központ-egységek dolgozóinak van jogunk jelölni és választani.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete szeretné megkönnyíteni minden nem oktató dolgozó számára ezt a döntést. Úgy véljük – s a korábbi gyakorlat is ezt igazolta –, hogy olyan alkalmas személyt kell választani, aki sok nem oktató dolgozóval van kapcsolatban, és munkája, illetve eddigi érdek-képviseleti tevékenysége révén átlátja az egyetem működését, a legfontosabb kérdéseket. Így eredményesen tudja képviselni egyetemi kollegáinknak e jelentős csoportját.
A fenti szempontot figyelembe véve – s nem korlátozva természetesen senki egyéni döntését –, javasoljuk a következő személyek jelölését, illetve közülük két fő megválasztását” – áll a nyilatkozatban.
Kelemen Éva – 1995 óta dolgozik a BTK Dékáni Hivatalának vezetőjeként. Feladatai közé tartozik a kari tanácsülések előkészítése, s ennek következtében nagy jártassága van az egyetemi ügyek menetében. Jó vezető, aki feladatait nagyon jól súlyozza, és támaszkodik a kollegák véleményére. Ennek köszönhető a hivatal kiegyensúlyozott ügymenete. Az elmúlt időszakban a szenátus póttagjaként is bizonyította rátermettségét, döntésképességét.
Király Andrea – 1999 óta dolgozik az Egyetemi Könyvtárban informatikus, illetve tájékoztató könyvtárosként. Ebben a munkakörben az egyetem különböző karain dolgozó kollegákkal találkozik és tart jó szakmai kapcsolatot. 2000-ben PhD-fokozatot szerzett, és meghívott előadója a BTK-nak és az ÁJTK-nak. 2005-ben az Egyetemi Könyvtár szakszervezeti titkára és egyben az SZB tagja lett. Jelenleg az FDSZ SZTE alelnöke. Az Egyetemi Érdekegyeztető Tanács Munkavállalói Oldalának tagja.
Kovács Mónika – 1992, diplomája megszerzése óta dolgozik az SZTE Idegennyelvi Kommunikációs Intézetében nyelvtanárként. 1997 óta tagja a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének, 2000 óta látja el a Központi Oktatási Egység titkári teendőit. Kiegyensúlyozott véleményét határozottan képviseli. A lektorátus átszervezésénél jelentkező problémákat nagy hozzáértéssel kezelte, bizonyítva emberségét és szakértelmét. Az Egyetemi Érdekegyeztető Tanács Munkavállalói Oldalának tagja.