A díjat idén a szoftverfejlesztéssel, szoftver-szaktanácsadással foglalkozó iKron cégcsoport vehette át (a cégcsoportot három vállalat alkotja: az iKron Kft., az InCa Kft. és a Monguz Kft.). A cégcsoport mindkét ügyvezetője, Sinkovicz Attila (iKron Kft. és InCa Kft.) és Kármán László (Monguz Kft.) is megjelent az átadáson – mindketten a szegedi egyetemen végeztek.
 |
Sinkovicz Attila vette át a díjat. Fotó: Segesvári Csaba
|
Sinkovicz Attila elmondta: a cégcsoport munkatársainak több mint 75 százaléka a szegedi egyetemről jön (a dolgozóik összlétszáma 43 fő), és oktatnak is az egyetemen, sőt a munkatársak között hallgatók is vannak, gyakorlatot is lehet teljesíteni náluk.
Kármán László hozzátette: nagyon szép éveket töltöttek az egyetemen, máig tartják a kapcsolatot az alma materrel és az oktatókkal, és az évek múlásával ez a kapcsolat áttevődött a gazdasági szférára is. Korábban tagjai voltak a Szeged Konzorciumnak, amelyben az önkormányzat, az egyetem és a fejlesztő cégek vettek részt, most pedig ennek folytatásaként a remények szerint hamarosan egy fejlesztési klaszter tagjává is válhatnak.
A Monguz Kft. közgyüjtemény-informatikával foglalkozik, az egyetemen belül szorosabban a könyvtártudományi tanszékkel ápolnak kapcsolatot. Az InCa Kft. profiljában a hálózatmenedzsment szerepel zömében kábeltévék számára, valamint voip-, digitális tévé-, internetszolgáltatás és e körüli tudástechnológia. Az iKron Kft. általános informatikai outsourcinggal foglalkozik, a legkülönfélébb informatikai szolgáltatásokat nyújtja az egyszerü üzemeltetéstől a bonyolult rendszerek müködtetéséig, illetve szoftverfejlesztő cégként is müködik.
Görög Márta, az SZTE hallgatói és közkapcsolati igazgatója a díjátadón hangsúlyozta: az egyetem, illetve az Universitas-Szeged Nonprofit Kft. hosszú évek óta kiegyensúlyozott kapcsolatot ápol az iKron cégcsoporttal, amelynek dinamizmusa, kreativitása hasonlóságot mutat az SZTE Alma Mater eddigi fejlődésével. A cégcsoport vezető tisztségviselői közül is sokan végeztek a szegedi egyetemen, és szerves kapcsolatban állnak az SZTE Alma Materrel, annak számos rendezvényén részt vesznek.
Az SZTE Alma Mater kezdeményezése 2005 decemberében látott napvilágot. Négy sikeres év áll már a szervezet mögött, amely nemcsak az építkezésről, a szolgáltatások, rendezvények erősítéséről szólt, hanem számos fejlesztést is végrehajtottak, amiről az Educatio Kft. által megrendezett egyes szakmai napokon való szereplésük és az általuk kiadott kézikönyvben a szegedi Alma Materről szóló fejezetrészek is tanúskodnak. A négy év alatt fokozatosan nőtt az SZTE Alma Mater-regisztráltak, illetve a velük kapcsolatban állók létszáma is.
A díj arra szeretné sarkallni a regionális cégeket, hogy minél több, az SZTE-n képzett munkaerőt alkalmazzanak. Ezért is kapcsolódik a díjátadó a tavaszi állásbörzéhez, ahol országos és regionális munkaerő-piaci képviselők előtt adják át az elismerést.
Az eddigi díjazottak: Siemens (2006), 3C Szeged Kft. (2007), GE Hungary Zrt. Healthcare K+F divízió (2008), a Sanofi Aventis magyar tagvállalata, a Chinoin Gyógyszer- és Vegyészeti Termékek Gyára Zrt. (2009), iKron cégcsoport (2010).
Arany Mihály