2024. április 25., csütörtök English version
Archívum  --  2010  --  8. szám - 2010. szeptember 13.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
Har­minc­ezer hall­ga­tó­nak, köz­tük több mint ki­lenc­ezer el­ső­éves­nek kez­dő­dött el az új tan­év a szep­tem­ber 4-én dél­előtt tar­tott ün­ne­pi sze­ná­tus­ülés­sel a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­te­men.
Címkék: Egyetemi élet
Az SZTE új tan­év­ének meg­nyi­tó­ján töb­bek kö­zött a Mol Nyrt. ku­ta­tás-ter­me­lés di­ví­zi­ó­ja is ki­tün­te­tés­ben ré­sze­sült. A szén­hid­ro­gén-ku­ta­tás­ban a Mol ered­mé­nyes­sé­gét és az egye­tem gya­ra­po­dá­sát je­len­tő több év­ti­ze­des tá­mo­ga­tá­sért meg­ítélt Me­cé­nás Dí­jat a di­ví­zió új tech­no­ló­gi­ák és ku­ta­tás-fej­lesz­té­si ve­ze­tő­je, Mol­nár Zsolt vet­te át.
Címkék: Egyetemi élet
2010. szeptember 12.
Jól zár­ta a fel­vé­te­li idő­sza­kot a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem, szep­tem­ber­ben több mint ki­lenc­ezer gó­lya kezd­het­te el ta­nul­má­nya­it a vi­dék leg­nép­sze­rűbb fel­ső­ok­ta­tá­si in­téz­mé­nyé­ben.
Címkék: Egyetemi Élet
A Sze­ge­di Megis­merés­tu­domá-nyi és Neu­rop­szi­choló­giai Cso­port nyá­ron egy je­len­tős nem­zet­kö­zi cik­ket pub­li­kált az autiz­mus és ta­nu­lás té­ma­kör­ben a 4,3-as impak­t­fak­torú Plos One cí­mű fo­lyó­irat­ban. A ku­ta­tá­si ered­mény­ről a Psy­chol­o­gy Today is be­szá­molt, a sze­ge­di pszi­cho­ló­gu­sok­nak ugyan­is si­ke­rült meg­ta­lál­ni­uk azt a ta­nu­lá­si te­rü­le­tet, amely­ben az autisták is kö­zel ha­son­ló­an tel­je­sí­te­nek, mint egész­sé­ges tár­sa­ik.
Címkék: Egyetemi Élet
265 ágyas kli­ni­kai tömb, új épü­le­tek, meg­úju­ló ku­ta­tóla­bo­rok – fo­lya­ma­to­san fej­lő­dik a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem. Majó Zol­tán­nal, az SZTE fej­lesz­té­si igaz­ga­tó­já­val a be­ru­há­zá­sok ál­la­po­tá­ról be­szél­get­tünk.
2010. szeptember 12.
szgep_230x154.png