2024. március 28., csütörtök English version

Archívum  --  2007  --  16. szám - 2007. november 26.  --  Kultúra
Kultúra
2007. november 27.
A Ladányi Andrea-Bal József-alkotópáros új darabját, a Szeretsz engem? című táncjátékot gyerekelőadásként, a gyerekbérlet részeként hirdetik. Nem vagyok azonban biztos benne, hogy ez az a darab, amely első látásra a színház rabjává teszi a kisiskolásokat, és legközelebb is elcsábítja majd őket egy táncjátékra.
2007. november 27.
Érdekes módon a városban úgy szerveződnek a programok, hogy egy-egy viszonylag „csendesebb” időszakban egyszer csak jön valamilyen üdítő esemény, amely kicsit kiragad az egysíkúságból. Ilyen volt Palya Bea és Szokolay Dongó Balázs koncertje is.
2007. november 27.
Rangos zenei eseménynek adott otthont Szeged és a Szegedi Tudományegyetem: az I. Nemzetközi Hárfaversenyt november 13. és 17. között rendezték meg a SZTE Aulájában. A három korcsoport számára meghirdetett versengés mellett a színvonalas kísérőkoncerteken a szélesebb közönség is megbizonyosodhatott arról, hogy a hárfa nem csak szép és különleges, de sokféle zene megszólaltatására is alkalmas élő hangszer.
2007. november 27.
Mint mindig, november 22-én is megtelt hallgatókkal a TIK, ám most a farmerek, bakancsok helyett nagyestélyik és nyakkendők vették át az uralmat. 1996 óta először rendezhették meg egyetemi helyszínen a gólyabált.
Mű-terem