2024. április 23., kedd English version

Archívum  --  2005  --  1. szám - 2005. január. 24.
1. szám - 2005. január. 24.
BTK
A Szegedi Tudományegyetem legnépesebb kara a Bölcsészettudományi Kar. A BTK-t múltja és jelene révén egyaránt szakmacsoportjának élén tartják számon az országban. A kar komoly erőfeszítések révén elérte, hogy az oktatás eltömegesedése ne járjon együtt az oktatási és tudományos munka színvonalának csökkenésével.
SZÉF
JGYTFK
2008. szeptember 24.
Az utóbbi években javult a pedagógusok presztízse. Emlékszem, a kilencvenes évek végén a hallgatók jó része nemmel válaszolt a „Te tényleg tanítani akarsz?" kérdésre, míg manapság a főiskola kávézójában ücsörgők zöme érez némi elhivatottságot a tanári pálya iránt. És szörnyen élvezi a diákéveket.
ÁOK
2008. szeptember 19.
A Szegedi Tudományegyetem tizenegy kara közül az Általános Orvosi Kar az egyik legpatinásabb. A kar egykori kiváló professzora, Szent-Györgyi Albert nevével fémjelzi működését, s az ÁOK-t mai tudományos és oktatási tevékenysége méltóvá is teszi a Nobel-díjas tudós örökségének képviseletére.
Fókusz
2008. szeptember 19.
Az SZTE innovatív egyetem, a hagyományos ismeretek mellett a hallgatók itt elsajátíthatják a csapatmunkához, a kommunikációhoz és a kapcsolatteremtéshez szükséges készségeket is. Nem egy adott szakban, vagy karban kell gondolkoznia a hallgatónak, hanem élnie kell a szabad tantárgyfelvétel nyújtotta lehetőségekkel. Így az egyetemünkön tanuló diák a munkaerőpiacon való érvényesüléshez szükséges kiegészítő ismereteket is megtudja szerezni – mondta a Szegedi Egyetemnek Szabó Gábor rektor.
TTK
2008. szeptember 24.
Egy 2003-as és 2004-es hallgatói megelégedettség-vizsgálat szerint a négy nagy egyetem természettudományi karait összehasonlítva a szegedi minden kategóriában vitte a pálmát. (www.felvi.hu) Ezeknél a számoknál semmi nem mutatja jobban, hogy nem vesz zsákbamacskát, aki a szegedi TTK-t írja rá a jelentkezési lapjára.
Felsőfok
2008. szeptember 19.
A korábbi évtizedek gyakorlatával szemben, a korábbi felvételi vizsga helyett  a 2005/2006-os tanévtől kezdve a felsőoktatásba a középiskolai teljesítmény és az érettségi vizsga jelenti a belépőt. A felvételi pontok összetétele nem változik lényegesen: marad a 120 pontos rendszer, melynek fele hozott, fele szerzett pont.
MFK
2008. szeptember 24.
A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Főiskolai Kara családias intézmény, és néhány olyan előnnyel is dicsekedhet, melyet a Szegeden székelő karok sem mondhatnak el magukról: például minden hallgatónak kollégiumi helyet biztosít.
GYTK
Az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara az Általános Orvostudományi Karral együtt alkotja a Szent-Györgyi Albert Orvos- és Gyógyszerésztudományi Centrumot, s bizton állítható, hogy a GYTK tudományos és oktatási teljesítményét tekintve méltó partnere az ÁOK-nak. A szegedi Gyógyszerésztudományi Kar határokon innen és túl egyaránt elismert. Az itt végzettek átlagosan három-négy állásajánlat közül válogathatnak.
ÁJTK
2008. szeptember 19.
„Az európai egyetemek humanista hagyományait magáénak valló egyetem a tudományok kutatóinak és diákjainak autonóm közössége, amely a tudás gyarapításának szenteli magát, biztosítja a gondolat és kutatás szabadságát, hozzásegíti hallgatóit a korszerű és piacképes ismeretek megszerzéséhez.”
EFK
2008. szeptember 19.
„Mindenkinek ajánljuk, aki támogatni  szeretné az embereket egészségük megőrzésében, fejlesztésében, betegség esetén a gyógyításban és a rehabilitációban.”
Egyetemi élet
2008. szeptember 29.
Honnan jelentkeznek Szegedre?
2008. szeptember 29.
Riport
2008. szeptember 24.
Hosszú évek törekvésének és munkájának eredményeként 2004. december 9-én adták át a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központját (TIK). Az Egyetemi Könyvtárnak, kongresszusi központnak és a hallgatói szolgáltatásoknak otthont adó épület a városban Klebersberg Kunó óta a legnagyobb felsőoktatási beruházás és országos méreteket tekintve is az egyik legnagyobb építőipari projekt volt.
ZFK
2008. szeptember 24.
„A mérce mindig az, hogy a Bach-i, Beethoven-i, Mozart-i, bartóki  örökséget a tanulók eszközeivel továbbvigyük.”
GTK
2008. szeptember 24.
A Gazdaságtudományi Kar az SZTE legfiatalabb, ugyanakkor legdinamikusabban fejlődő kara. Amellett, hogy szakmai és infrastrukturális téren rövid idő alatt óriásit lépett előre a GTK, országos felmérések igazolják, hogy a hallgatók rendkívül jól érzik itt magukat.

DEAK19711_230x154.png