2024. március 29., péntek English version
Archívum  --  2010  --  6. szám - 2010. április 19.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
Sze­ge­den ed­dig még so­ha nem lá­tott épí­té­sze­ti és gé­pé­sze­ti meg­ol­dá­so­kat al­kal­maz­nak a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem Mér­nö­ki Ka­rá­nak új épü­le­té­nél, amely­nek alap­kö­vét már­ci­us 31-én he­lyez­ték el.
Címkék: Egyetemi Élet
A 2009-es ta­va­szi fel­vé­te­li idősza­khoz ké­pest ezer­rel töb­ben, 19 079-en vá­lasz­tot­ták to­vább­ta­nu­lá­suk hely­szí­né­ül a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­te­met, amely to­vább­ra is a leg­nép­sze­rűbb vi­dé­ki fel­sőok­tatási in­téz­mény, s or­szá­gos ös­­sze­sí­tés­ben is csak az EL­TE elő­zi meg.
Címkék: Egyetemi Élet
1990-ben ala­pí­tot­ták a sze­ge­di Egész­ség­tu­do­má­nyi és Szo­ci­á­lis Kép­zé­si Kar Fizioterápiás Tan­szék­ét. A ke­rek év­for­du­ló al­kal­má­ból áp­ri­lis 16-án ju­bi­le­u­mi tu­do­má­nyos ülést tar­tot­tak a ka­ron mind­azok­nak, akik va­la­mi­lyen for­má­ban kötőd­nek a sze­ge­di gyógy­tor­nász­kép­zés­hez.
2010. április 30.
Im­má­ron ti­zen­ki­len­ce­dik al­ka­lom­mal szer­vez­ték meg már­ci­us 30-a és áp­ri­lis 1-je kö­zött Sze­ge­den az Or­szá­gos Köz­mű­ve­lő­dé­si Kon­fe­ren­ci­át. A Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem Ju­hász Gyu­la Pedagó­gusképző Kar Fel­nőtt-képzési In­té­ze­té­nek di­ák­jai a há­rom na­pos­ra ter­ve­zett prog­ram­so­ro­zat­ra szá­mos, a kul­tú­ra szé­les ská­lá­ján te­vé­keny­ke­dő elő­adót hív­tak meg.
Van­nak egye­te­mi hon­la­pok, ame­lye­ket szin­te kö­te­le­ző lá­to­gat­ni, ha az em­ber nap­ra­kész sze­ret­ne len­ni – ti­pi­ku­san ilye­nek a ka­ri ol­da­lak is. A Ju­hász Gyu­la Pedagó­gusképző Kar ké­pet, szín­t, éle­tet vitt weboldalára – miniképregé-nyek­ben (úgy­ne­ve­zett stripek-ben) ele­ve­ned­nek meg a kar­hoz kap­cso­ló­dó tör­té­né­sek.
Címkék: Egyetemi Élet
Négy má­sik in­téz­mény tár­sa­sá­gá­ban há­rom év­re el­nyer­te a ku­ta­tó-elit­egye­te­mi stá­tuszt a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem. A cím át­adá­sá­val egy idő­ben ered­ményt hir­det­tek a fel­sőok­tatási in­téz­mé­nyek több­let­tá­mo­ga­tá­sá­ról szó­ló pá­lyá­za­ton is, ezen há­rom­mil­li­árd fo­rin­tot nyert az egye­tem.